Нехайківський НВК
Головна | Роль і місце учнівського самоврядування в системі патріотичного виховання учнівської молоді | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 26.04.2024, 04:32
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Роль музею, краєзнавчої роботи у вихованні свідомого громадянина-патріота

Успішне виховання патріотичних якостей у молодого покоління не можливе без участі самих дітей. Однією із форм залучення дітей до участі у громадському житті є учнівське самоврядування як один із головних принципів діяльності учнівської спільноти. Саме через шкільне самоврядування відбувається процес підготовки майбутніх активних громадян нашої держави із глибоко усвідомленою життєвою позицією, почуттям національної самосвідомості, які б змогли розв’язувати як щоденні, так і масштабні завдання, приймати власні рішення. Суть його полягає у реальній участі дітей в управлінні класу, школи. Самоврядування сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації особистості, допомагає зрозуміти свої права та обов’язки, формує почуття патріотизму.

 У Нехайківському навчально - виховному комплексі діє дитяча організація - козацька громада, покликана сприяти відродженню звичаїв, обрядів, фольклору рідного народу, любові до України, поваги до своєї родини. Ведучи мову про козацтво, школярі з гордістю говорять про історію свого села. Заснував його козак Нехайко в 1623 році. Жили тут волелюбні козаки, які в період покріпачення не покорилися, а залишилися вільними. Тож і вирішили учні в 1991 році створити козацьку громаду. Органом самоврядування є козацька рада.

Урочисто й піднесено проходить посвячення другокласників у козачата. Якщо у запорозькі козаки приймали всіх, хто приходив на Січ і вмів «реп’яхом» сидіти на коні, влучно стріляти, впевнено фехтувати, міг з’їсти миску наперченого борщу, то другокласників у козачата приймаємо за своїми правилами. Перед школяриками ставиться ряд завдань, які вони мусять виконати: вивчити козацьку пісню, правила, познайомитися з традиціями, звичаями, побутом козаків, пройти об’єкти «Бібліотека», «Стадіон» тощо. Коли другокласники подолали всі випробування, їх запрошуємо до козацького коша, де в урочистій обстановці приймаємо в козачата та вручаємо їм Козацькі грамоти.

Учнівське самоврядування – Козацька рада – бере активну участь у житті закладу, ініціює проведення різноманітних заходів, серед яких свято «Козацькому роду нема переводу», змагання «Козацькі забави», що проводяться за участю батьків, громадськості. Учні випробовують свої сили як в інтелектуальних конкурсах – вікторинах (переважно про козацтво, Збройні Сили України, спорт), так і в силових. Подібні заходи сприяють як патріотичному вихованню, так і формуванню в учнів здорового способу життя, розвитку сили волі.

Виховання любові і пошани до державної символіки, ритуалів суверенної України посідає одне з чільних місць у системі патріотичного виховання учнів. Під час урочистостей у закладі завжди піднімається Прапор та звучить Гімн України. Щопонеділка робочий тиждень розпочинається зі звучання Гімну у виконанні вчителів та учнів. Куточок державної символіки є святим місцем у навчально-виховному комплексі.

Отже, практика переконує: чим дієвіше учнівське самоврядування, тим дієвіший колектив, тим вагома громадянська позиція і високий патріотизм.

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024