Нехайківський НВК
Головна | Система національно-патріотичного виховання | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 22.11.2024, 02:24
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Система національно-патріотичного виховання

Патріотичні почуття в дітей формуються протягом усього навчального року. Насамперед - у процесі навчання, де в учнів закладається фундамент глибоких знань, формуються світогляд, національна самосвідомість.

Так, уже в дошкільній групі діти усвідомлюють такі поняття, як «Україна», «Батьківщина», вивчають вірші про мову, знайомляться з пам’ятними місцями села. Учні молодших класів засвоюють поняття «подвиг», «патріот», вчаться шанувати землю батьків, вивчають свій родовід.

У середніх і старших класах на уроках історії України учні озброюються знаннями законів суспільного розвитку, вивчають героїчні, бойові та трудові традиції українського народу.

Уроки літератури формують моральні ідеали молоді на прикладах позитивних героїв художніх творів, встановлюють живий зв'язок далекого минулого із сучасністю, виховують почуття гордості за свою Батьківщину, свій народ.

На уроках математики, фізики, хімії, біології учні одержують основи знань, без яких неможливо оволодіти сучасною військовою технікою і зброєю, засобами захисту від зброї масового ураження. У процесі вивчення цих предметів учні ознайомлюються з впливом науково-технічної революції на розвиток військової техніки, розв'язують завдання, у змісті яких відображена військова тематика.

Велику роль у фізичній підготовці юнаків мають уроки фізкультури. На цих заняттях формуються якості, які необхідні солдатові: висока працездатність, витривалість, чітка координація і точність рухів.

Під час занять із предмета «Захист Вітчизни» учні знайомляться із специфікою військової праці, готуються до виконання обов'язків солдата, дізнаються про особливості служби в Збройних Силах України, виховують у собі якості, необхідні майбутньому воїнові. На уроках пропагуються приклади патріотизму українських воїнів, які відстоюють цілісність держави на Сході України.

Учні залучаються до масових заходів національно-патріотичного змісту: державних та релігійних свят, знаменних подій в житті школи, села. Традиційним стало відзначення Днів Збройних Сил України, Соборності, Захисника Вітчизни, Перемоги у Великій Вітчизняній війні, Партизанської слави, визволення Драбівщини від німецько - фашистських загарбників, Незалежності, Конституції України, проведення зустрічей з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, учасниками АТО, заходів до Голодомору в Україні, Шевченківських днів і, звичайно, відзначення дня народження Івана Никифоровича Степаненка.

Центром усієї виховної роботи є сільський історико - краєзнавчий музей. Важливе місце відводиться роботі навколо імені двічі Героя Радянського Союзу Степаненка Івана Никифоровича.

Школярі мають змогу відвідувати гуртки «Патріот», «Екскурсоводи-краєзнавці», факультатив «Черкащинознавство», де знайомляться з історією рідного краю, проводять пошукову роботу, беруть участь у проектах із патріотичного виховання, доглядають за пам’ятними місцями села.

У навчальному закладі діє волонтерський загін «Добротворці», який надає посильну допомогу по господарству одиноким пристарілим, вітає з днем людей похилого віку. Не обмине він і помешкання солдатської вдови, і воїнів-афганців, чорнобильців, учасників АТО.

Не забувають школярі козацької слави, тож у навчальному закладі створена козацька громада, яка продовжує славні традиції козацтва.

Немає сумніву в тому, що результативність патріотичного виховання залежить від спільної роботи вчителя і родини. Сформувати у молодого покоління знання і відчуття роду неможливо без залучення батьківської громадськості, підвищення її педагогічної культури. Корисно запрошувати батьків на уроки, залучати їх до підготовки і проведення свят, виховних годин тощо. Все це сприяє кращому взаєморозумінню між учителями й батьками, дітьми і дорослими, формує єдину спільну шкільно-сімейну систему впливу на дитину. Сьогодні патріотичні почуття ще тісніше об’єднують школу й сім’ю. Спільними зусиллями вчителі, батьки, діти намагаються підтримати захисників, які відстоюють цілісність Вітчизни: виготовляють обереги, пишуть листи, побажання солдатам. Можливо, саме їхня турбота допоможе зберегти життя захисникам і повернутися додому живими і здоровими. Батьки – не лише часті гості на шкільних заходах, а й активні учасники художньої самодіяльності, спортивних змагань.

Протягом багатьох років педагогічний та учнівський колективи плідно співпрацюють з радою ветеранів. На багатьох святах, які проходять у школі, присутні підшефні ветерани.

Заклад тісно співпрацює з настоятелями церков Святого Воскресіння архімандритом Лукіаном та Покрови Пресвятої Богородиці протоієреєм Сергієм. Служителі Бога допомагають виховувати школярів на засадах християнських цінностей, допомагають і вчителям, і дітям, і батькам осмислювати проблеми у формуванні моральних якостей.

Представники громадськості – постійні гості шкільних свят.

Отже, школа, сім'я, громадськість – це один злагоджений механізм, кожна ланка якого гармонійно доповнює одна одну у виховному процесі.

Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024