Нехайківський НВК
Головна | Роль музею, краєзнавчої роботи у вихованні свідомого громадянина-патріота | Реєстрація | Вхід
 
Субота, 20.04.2024, 14:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Роль музею, краєзнавчої роботи у вихованні свідомого громадянина-патріота

Центром усієї виховної роботи в Нехайківському НВК є сільський історико - краєзнавчий музей, створений силами учителів, учнів при активній допомозі громадськості села, і відкритий до 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 2 травня 1984 року.

При навчальному закладі постійно діє гурток «Екскурсоводи – краєзнавці». Мета його полягає в залученні учнівської молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини рідного краю, формуванні свідомої громадянської позиції, вихованні патріотизму.

Учні - екскурсоводи проводять цікаві і змістовні екскурсії в 11 залах музею. Вони розповідають про історію рідного краю від давно минулих часів до сьогодення. Щороку в музеї проводиться близько 20 екскурсій для учнів школи та району, односельців, гостей села. У музеї проходить чимало виховних заходів.

Щороку в День Перемоги учні приходять до духовної святині, щоб уклонитися світлій пам`яті тих, хто загинув у роки війни. У листопадові дні школярі вчитуються в пекучі цифри і слова: «Близько 600 жителів села загинули мученицькою смертю в роки голодомору в 1932 – 1933 роках». І оживають у їхній уяві страшні тридцяті роки: голод, смерть, концтабори, репресії, а за цими словами – долі односельчан. І чим глибше вчитуються діти в спогади про ці пекельні роки, тим більш болючими стають думки про долю нашої держави, нашого народу.

Традиційними стали екскурсії в залу, присвячену двічі Герою Радянського Союзу І.Н. Степаненку, які проводяться щорічно 13 квітня, в день народження земляка. Саме тут молоде покоління проймається духом патріотизму, гордості за свого відважного Сокола неба.

Учні не лише вивчають і зберігають пам’ятки минулого, а й проводять пошукову роботу. Це, без сумніву, виховує в школярів кращі риси патріота рідного села, школи, України, спонукає до поглибленого вивчення минувшини та примноження традицій сьогодення рідного краю.

Так, прикладами вдалих учнівських пошукових робіт є матеріал про розвиток освіти в селі Нехайки (зібрано світлини випусків школи, починаючи з 1939 року, виготовлено стенд «З історії освіти»); зібрано спогади Степаненка Івана Никифоровича про його дитинство, бойовий шлях, спогади односельців про свого земляка, його допомогу рідним Нехайкам (створено проект «І.Н.Степаненко – наша гордість»); записано спогади очевидців про голодомор у селі (створено буклет «33 – Голод», у сільському музеї облаштовано вітражі); зібрано матеріал про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, воїнів- афганців, учасників АТО.

Краєзнавча робота проводиться на факультативному занятті «Черкащинознавство» у 5 – 9 класах. Учні залучаються до дослідження історії села, краю, свого родоводу, вивчення ономастики, обрядів, звичаїв, фольклору.

Ефективним методом краєзнавчої роботи є походи по рідному краю, тематичні екскурсійні поїздки. Щороку учні 6 класу, які вивчають історію стародавнього світу, здійснюють похід у село Добраничівка Київської області в музей – стоянку первісних людей. З метою вивчення історії рідного краю, організовуються екскурсійні поїздки до міст Черкаси, Канів, Чигирин, Умань, Яготин, Переяслав-Хмельницький, Київ, Львів, у село Богданівку, в музей Катерини Білокур. Отже, під час екскурсій відкриваються нові сторінки історії рідного народу, а учні усвідомлюють головне завдання - свято берегти їх для прийдешніх поколінь.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024